قهرمان استراتژی (Strategy Master) کیست و چه ویژگی هایی دارد؟‌

قهرمان استراتژی (Strategy Master) کیست و چه ویژگی هایی دارد؟‌

قهرمان استراتژی (Strategy Master)

مدیران موفق آینده باید «قهرمان استراتژی» باشند یا فردی این‌چنین را در میان کارکنان خود داشته باشند. قهرمان استراتژی کسی است که مرشد و الگوی کامل استراتژیست‌ها در سازمان است و پنج مهارت و ویژگی اصلی را دارد:

  1. درصد بالایی از پیش‌بینی درست: زمانی که مدیران ارشد نیاز به پیش‌بینی دارند یک یا چند نفر دارای دیدگاه روشن‌تری هستند که باید به‌عنوان منابع اولیه به آن‌ها متکی باشند.
  2. نوآوری: توانایی فراتر رفتن از تفکر جاری و پذیرفتن ایده‌های جدید
  3. تفکر و تأمل یادگیری: توان یادگیری از تجربیات هم موفقیت‌ها و هم شکست‌ها
  4. اعتمادبه‌نفس، اراده و شکیبایی: توان اجازه دادن به اجرای استراتژی‌ها در میان فراز و فرودهایی سازمان برای تحقق بخشیدن به فواید بالقوه تغییر
  5. هوشیاری و دقت در گوش دادن: توانایی مشاهده دقیق و گوش دادن و عدم احساس نیاز به هدایت هر بحث و گفتگو.

 

برنامه‌ریزان و استراتژیست‌های مؤثر آینده نقشی بیشتر از جمع‌آوری‌کننده اطلاعات یا مراقبت از فرایند برنامه‌ریزی ایفا می‌کنند. آنها افرادی هستند که رهبر در مدیریت و تحول سازمانی، تسهیل‌گر چندبعدی تغییرات سازمان و جستجوگر استراتژی‌اند. با ویژگی‌های این استراتژیستها بیشتر آشنا شوید.

 

ادمین سایت

این مقاله در تاریخ 1399/04/18 توسط آنبرین در سایت سایت تخصصی مدیریت و استراتژی منتشر شده و در تاریخ 1399/12/05 بروزرسانی گردید.
لینک منبع: منبع مقاله در سایت

مواردی که کمک می کند در این مورد بیشتر بدانید:

5 دام مهلک برنامه ریزی که باید اجتناب کرد. 1117 بازدید

5 دام مهلک برنامه ریزی که باید اجتناب کرد.

در بین شرکتهایی که با آنها تجربه برنامه‌ریزی و اجرای استراتژی‌ها را داشته‌ایم، 5 نکته مشترک وجود دارد که باعث شده آنها به موفقیت برسند. پیروی از این 5 عامل باعث می‌شود که سازمان بتواند آینده موفق را ترسیم کرده و اجرا کند.

دیدگاه کاربران ...

دیدگاه خود را بیان کنید